Rostlinné jedy - Bolševník a Zerav

13. dubna 2008 v 21:15 | Destiny |  Toxikologie
Předem chci jen říct, že bych tady nerada mluvila o těch obvyklých jedovatých rostlinách které všichni známe, jako je vranní oko a podobně, ale spíše bych se chtěla podívat na ty méně známé, které chudinky nejsou zase tak moc zpopularizované :D Takže první rostlinky kterým je věnován tenhle článek jsou bolševník a zerav :)

Bolševník velkolepý
Bolševník je poměrně nepřehlédnutelná "kytička", protože když se mu pěkně daří, může i v našich podmínkách vyrůst až do čtyř metrů, i když nejčastěji ho můžete potkat tak okolo jednoho metru vysoký. Bolševník patří do čeledi miříkovitých, což je vzhledem k jeho nepěkným toxickým vlastnostem docela smůla, protože všechny miříkovité rostliny které u nás můžeme najít (jako je například kmín, kopr, petržel...) jsou poměrně hodně těžko rozeznatelné, takže si laik může bolševník velmi snadno splést s něčím méně... nepříjemným :D
Bolševník obsahuje ve své šťávě tzv. fototoxické furanokumariny. Fototoxické proto, že působí mnohem hůře na světle, než ve tmě. Takže zatímco když se vám dostane šťáva z bolševníku na kůži ve tmě způsobí to jen lehké podráždění, na světle může kůži dost "nepříjemně" poleptat a vytvořit puchýře. K takovýmhle zraněním přichází nejčastěji lidé při práci na loukách nebo zahradách, když kosí popř. stříhají tamní vegetaci a nemají ruce chráněné rukavicemi. Ještě horší poranění vznikají když si v bolševníkových porostech hrají malé děti, trhají si je jako "kyti, kyti" :D:D a nebo si z dutých lodyh vyrábějí foukačky, které pak cpou do pusy, což taky nemá moc příjemné následky, protože "otrava" bolševníkem probíhá vpodstatě dost podobně jako otrava bojovým plynem yperitem.
Zerav západní
Tahle rostlina s poměrně (alespoň podle mě:D) neznámým jménem je paradoxně docela rozšířená - někomu možná napoví latinský název "thuja occidentalis", někomu ne :D každopádně takzvanou thůji má dneska na zahradě jako živý plot snad každý druhý.
Thůje jako docela nenápadný keř má poměrně "zajímavé" vlastnosti :D Obsahuje totiž toxický thujon, který při dotyku s kůží dráždí pokožku, při pozření způsobuje zvracení, krvavé průjmy a překrvení malé pánve, což je nebezpečné zvláště pro těhotné ženy, u kterých může způsobit potrat.
Na druhé straně, jako poměrně velká část jedů, v malém množství působí docela sympaticky a příjemně :D Údajně má protinádorové účinky, působí antirevmaticky a při zevním používání pomáhá proti bradavicím.
Účinky thůje jsou známé již docela dlouhou dobu - přesněji od dob objevení Nového světa, kdy námořníci plující do Ameriky často po dlouhé cestě trpěli kurdějemi a po přistání jim právě vývary z thůje zachránily život (i když upřímně já třeba nechápu, co je vedlo k tomu aby otrhávali nejblžší keře a vařili z nich čajíčky :D).
Tady se dostávám zase opět k tomu "v malém množství pomáhá, ve velkém škodí" :D Protože zatímco v rozumném dávkování vývary z thůje pomáhaly, v nerozumném dávkování :D naopak způsobovaly bolestivou smrt... což tedy dělají dodnes, i když nechápu, kdo by si vařil doma čaje z thůje :D Nehledě na to, že kurděje už taky dneska nejsou moc obvyklým onemocněním, takže se s thůjí nesetkáme ani jako s léčivým vývarem, každopádně, pozor na ní :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hgjfgjghf hgjfgjghf | 20. května 2009 v 18:38 | Reagovat

;-)  ;-)  ;-)  ;-)  :-)  :-)  O_O  O_O  O_O  :-D

2 hašamaša hašamaša | 10. června 2012 v 16:48 | Reagovat

:-! :-D  :-D  :-D dobrý :-)  :-)

3 kik12 kik12 | 10. června 2012 v 16:49 | Reagovat

[2]: :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama