Alenka v říši za zrcadlem

8. června 2008 v 17:04 | Destiny |  My so called "real life"
*aneb nad čím dumá má mysl při nedělním odpoledni*

Přiznám se hned. Nikdy jsem Alenku nečetla. Samotné mi to přijde zvláštní, vzhledem k tomu že alespoň z doslechu a z citátů mi to připadá jako to správné čtivo přesně pro mě :) Nicméně poslední dobou se s Alenkou setkávám tak často, až mě to zaráží :D Začalo to nádhernými citáty v tak sladce ponurém batmanovském komiksu Arkham, pokračovalo cílevědomým vyhledáváním alespoň úryvků z knihy, a dneska... dneska to u mě skončilo myšlenkovými pochody dost prapodivnými. Zítra píšu písemku z fyziky, která mi má rozhodnout o známce, takže dnešní den trávím s vypuklými zrcadly, čočkami a ohniskovými vzdálenostmi. A jak moudře praví můj sešit z fyziky (zatím je z nás dvou jediný on, kdo je tu moudrý :D) - vše, co je za zrcadlem, je neskutečné. Zdánlivé. Obrázek pouště ducha, iluze vědomí. A ve mně čím dál tím víc sílí pocit, že jsem musela přehlédnout okamžik, kdy jsem s sebou švihla do králičí nory :) Protože jestli je něco země za zrcadlem, je to můj momentální svět. Neskutečný, zdánlivý; sama se zdráhám uvěřit tomu, že věci okolo mne by byly skutečné. Ach, Alenko, jak ráda bych si to s tebou vyměnila, kdybych jen měla jistotu, že se z toho všeho taky probudím a budu to moct nechat za hlavou. Vše, co je za zrcadlem, je neskutečné. Tak ráda bych věděla, která cesta z téhle pokroucené reality vede. Nezáleží na tom kam. Prozatím. A slovy samotného pána Carrola - "Když nevíš, kam jdeš, dovede tě tam každá cesta." To zní nadějně, ne? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Buff Buff | Web | 8. června 2008 v 17:42 | Reagovat

Já mám knížku "Alenka v Říši divů" doma, sice je pro malé děti, kreslená a 'zkreslená', ale vážně dost... já nevim, jak to popsat, Tys to prostě vystihla přesně. A ještě bych chtěla dodat, že tak nějak se cítím taky... divně a zároveň... to druhé slovo asi nenajdu, ale připadám si občas strašně... uhm, zdánlivě? Je to to slovo, které hledám? Tys ho použila v dobrém kontextu, já sem schopná se sebou hádat, jestli ho mám použít taky, jestli sedí... no, ale řekla bych, že nakonec ano...

Jinak, opravdu moc působivý článek, já bych ze svojí hlavy asi nic podobného nikdy nevytřískala :D ...

2 Ramira Ramira | 8. června 2008 v 20:00 | Reagovat

Najprv musím s riadnym oneskorením pochváliť nový lay a všetko okolo - je to tu ako vždy krásne.

Alenku (u nás je to Alica) som čítala a je to tak trochu divná kniha.:D Druhýkrát si už neprosím. A keby si to čítala, myslím, že by si si to s Alenkou vymeniť nechcela.:) Každý má občas pocit, že žije "za zrkadlom", ale tá cesta von sa skôr či neskôr objaví.:)

3 Caterina Caterina | Web | 8. června 2008 v 22:04 | Reagovat

Ahoj, nevím kam jinam psát ... vyzvedni si u mě na stránkách cenu.:-) Gratuluju!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama