Kuchařka pro amatéry aneb O zákeřném umění kuchařském :)

26. července 2008 v 20:12 | Destiny |  Očima jednoho snílka
Už to bude minimálně skoro dva roky zpátky, co jsem si (v té době hodně se zajímajíc o vaření :D) na papír načmárala takový jakýsi úvod do téhle tajemné alchymie :) Na dlouhou dobu zůstávala tahle moje ironická hloupost na dně šuplíku, až jsem nedávno byla donucená udělat pořádek a opět si na ní vzpomněla. A tak jsem si řekla, že když už jsem to jednou napsala, byla by škoda to nevyužít :D A možná, že dokonce pomůžu nějakým začátečníkům-kuchtíkům v tom, aby ty začátky zdárně přežili :P:D

Přestože je lidský život už tak dosti komplikovaný, potkají nás během něho věci, kterým se bohužel nedá vyhnout. Mám na mysli zemětřesení, tornádo, kobylky, dobytčí mor, požár pampy, fata-morgánu, jezinky, sennou rýmu, daně a - vaření. Toť slova klasika, mnou doplněná o poslední, skutečnou a největší zákeřnost.
Z výše jmenovaných jest právě vaření věcí vskutku nejzákeřnější. A neboť jsem během svého života nasbírala dostatek zkušeností na to, abych vám mohla poskytnout pár praktických a prověřených rad, rozhodla jsem se tak učinit.
Ještě před tím, než začneme, musíme si uvědomit, jak důležitá je orientace ve vlastní kuchyni. Je totiž nesporným faktem, že obyčejná kuchyně se může v mžiku proměnit ve smrtící past. Právě proto si ze všeho nejdříve musíme předem naplánovat to nejdůležitější - únikovou cestu. Pokud tedy bydlíte někde výše než v přízemí, je nutné předem odstranit všechno okolo oken, aby měli hasiči (kteří k vám pravděpodobně polezou po žebříku) volný vstup do bytu. Nejlepším řešením by ale samozřejmě bylo zajistit bezpečnou cestu ke schodům, protože - a co si budeme povídat - kdo ví, jestli k vám nějaký chrabrý hasič (pravděpodobně s nadváhou a dýchacími problémy, který určitě nebude chvátat, aby zachránil ječící hysterku která neumí ani zapálit sporák) stihne včas vylézt. Tak - pokud už máte únikovou cestu promyšlenou, je třeba zajistit další, podružné záležitosti.
Nejprve se ujistěte, že máte po ruce hasící přístroj a také pytel s pískem - ne vše se totiž dá hasit vodou (jak jistě zjistíte poté, co se o to pokusíte např. s hořící pánvičkou - jasně, je to docela legrace, ale zábavní pyrotechniku prozatím ponechme profesionálům). Jakmile se pojistíme proti požáru, zaměříme se na případná zranění.
Před tím, než začnete vařit, připravte si lékárničku, jejíž vybavenost předem zkontrolujte. K základnímu vybavení lékárničky kuchaře patří náplast, obvaz, tlakový obvaz, dezinfekce (popřípadě vodka či jiná lihovina - poslouží i jako anestetikum), nůžky, skalpel, jehla a nit, pilka, lebeční vrták, chirurgické roušky, ochranné rukavice, anestetika, resuscitátor, mast na spáleniny a samozřejmě morfium a rajský plyn (povinná součást každé spokojené domácnosti).
Na víko lékárničky si přilepte cedulku s číslem na hasiče, domácího lékaře, chirurgii, plastickou chirurgii a hrobaře (číslo na malíře pokojů a zedníka budete potřebovat později).
Víte-li tedy, kde máte hasící prostředky, kudy uniknout z hořícího bytu a kde najdete jehlu a nit na přišití uříznutého prstu, zbývá nám už jenom pár drobností.
Za prvé - do blízkosti sporáku a trouby umístěte vhodnou schránku pro nevydařené výtvory - velice vhodný je např. box na vyhořelý jaderný odpad, olověná schránka na radioaktivní materiál či pro tradicionalisty prostý uhlák, kam si můžete uložit vámi podomácku vyrobené černé uhlí (vzniklé povětšinou ze spálených moučníků - mramorová bábovka, to je prevít).
Za druhé - manipulujete-li s olejem a máte-li klasické plotýnky, na nichž se zapaluje oheň, dejte na mou radu a zástěru s chňapkou vyměňte raději za slušivý azbestový obleček a svářečské rukavice. Pro ty obezřetnější doporučuji (když už budete kupovat ty svářečské rukavice) rovnou pořídit i svářečskou kuklu (ušetříte tím peníze za pozdější případnou návštěvu plastického chirurga; a kromě toho - namalované obočí je už stejně pár desítek let out).
A poslední bod, za třetí, pokud hodláte své výtvory servírovat v blízkém kruhu rodinném, pořiďte si někoho, kdo je bude pro jistotu předem ochutnávat. Jako vhodný objekt bych, pro všechny praktičtější, doporučovala milého, malého psíka, neposedné děcko popřípadě (pro obzvláště šetřivé) otravného (a tím pádem možná brzy i otráveného) manžela.

Neboť nyní jste náležitě poučeni o bezpečnosti, v příští lekci si povíme něco o nebezpečných surovinách :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeanne Jeanne | Web | 29. července 2008 v 15:34 | Reagovat

Úplně nemůžu z toho jak jsi to napsala xD Je fakt, že já bych plno těch věcí nejspíš potřebovala, jelikož vaření je mým úhlavním nepřítelem :D

2 Destiny Destiny | 30. července 2008 v 17:23 | Reagovat

Jojo, to jsme na tom právě stejně :D Já už jsem všechny svoje pokusy vzdala a nadále se nechávám jenom krmit *blushing* ale je pravda, že zkušenosti zůstaly :D Děkuju za milý koment :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama