Srpen 2008

Holiday is over, time to go back to school *yay*

30. srpna 2008 v 20:40 | Destiny
Maličko jsem postoupila v té své psychické přípravě na návrat do školy (přece jen už se to vážně hodně blíží :)) a pustila jsem se do zase trošku nové (o poznání jednodušší :D) grafiky. Už je to docela dlouho, co tady někdo z vás nadhodil zajímavý nápad, a tím byly rozvrhy. No a protože já sama budu brzy nějaký potřebovat, rozhodla jsem se jich pár vyrobit :D Každý najdete celkem ve 3 jazykových verzích - české, slovenské a anglické (němčinu po mě nechtějte, vím že je to diskriminace, ale já jsem webmiss, já si to můžu dovolit :D:D:-X). Na ukázku sem dávám odkaz na české verze, zbylé najdete v menu, v sekci Rozvrhy ;)
  • Rozvrh s Edwardem "Amazing" Cullenem - ZDE ;) (thx to Kubi for the pic)
  • Rozvrh s Bellou "Bemused" Swan - ZDE :)

Next awards ^^

29. srpna 2008 v 14:14 | Destiny |  Awards
Nějak se mi zase zadařilo, takže jsem tady abych se pochlubila :) Na Lost in Innocence byla grafická soutěž na téma "Nejdojemnější moment" a protože takových momentů je jen v Buffy a Angelovi... spousta spousta, tak jsem se rozhodla maličko přispět i já :) Nejdřív z toho byla docela grafická krize, ale nakonec se mi povedlo ze sebe vypotit hned dva wallpapery - a k mé radosti se oba dva umístily :) Tímto tedy chci poděkovat webmiss z Lost in Innocence za krásné awardy, a všem co pro mě hlasovali za jejich hlasy :D
A tady už jsou ceny:
- 1. místo za wallpaper I´ll remember you -
- 3. místo za wallpaper Why can´t I stay? -

Beauty of memories

27. srpna 2008 v 18:39 | Destiny |  Melancholické laye
Už docela dlouho jsem tady nebyla s žádným layoutem, takže jsem se rozhodla to maličko napravit :) Nový lay je zase v mých oblíbených barvách, kterými jsou různé odstíny hnědé... Je na čase se začít pomalu loučit s létem (na opalování už to beztak stejně nebude :D) a začít se psychicky připravovat na podzim... takže moje příprava vypadá nějak takhle :D Mám hnědou barvu spojenou s podzimem, s padajícím listím a usínající krajinou, takže i když to nebyl záměr, já tenhle lay beru jako takový... sezónní :D Takže snad se nový přírůstek bude někomu líbit ;)

Nový systém affiliates

26. srpna 2008 v 19:25 | Destiny |  Aktualitky... od všeho trochu
Jak jste si určitě všimli, přibyl další "organizační" článek, který se týká Affiliates. Položka "affiliates" v menu byla nahrazena položkou "Dailies" - to znamená, že v menu nadále zůstávají pouze ty odkazy, které jsou cílem mým každodenních (několikanásobných :D) návštěv. Abych předešla spekulacím o oblíbenosti/neoblíbenosti, seřadila jsem je abecedně :) Zbylé spřátelené stránky (kterých si nevážím o nic méně než těch v Dailies) najdete pod odkazem "more" (jak prosté :D) ;)
Tímto prosím každého, komu jsem již spřátelení slíbila a kdo se ani v Dailies, ani v Affiliates nenašel, aby se mi ozval a já to hned napravím. Nejde o to, že bych vás schválně opomněla, ale o to, že mám v těch organizačních věcech tak trošku chaos, takže se mi může stát, že na někoho prostě zapomenu :-X

Affiliates

26. srpna 2008 v 18:44 | Destiny |  Affiliates
Chcete být také mezi nimi...? :) Stačí, když se mi ozvete na e-mail, popřípadě do guestbooku/shoutboardu... Každý, kdo by chtěl se mnou spřátelit by mi měl poslat adresu svého webu (to je myslím samozřejmé :D) a vzít prosím na vědomí to, že si vyhrazuji právo odmítnout. To jsou veškeré mé podmínky, těším se na případné vzkazy ;)

Twilight avatars

25. srpna 2008 v 11:57 | Destiny |  ICONS
Dneska mám pro vás zase něco, co tady docela dlouho už nebylo - ikonky :D Hodně mě nadchly záběry Roba a Kristen nejen z letošního Comic-conu, ale i z MTV Awards, takže tahle várka je dělaná převážně z těchto fotek. Zase jsem se naučila něco nového se selektivními barvami a křivkami, takže proto je to barevně tak... divné :D Ale mě se ty barvičky docela líbí, i když je to děsné patlání ve photoshopu :-X Takže tady jsou, enjoy ;)

Využití nástroje "přechod"

23. srpna 2008 v 23:12 | Destiny |  Tutorials
Tak jsem tady a přináším s sebou nový tutoriál (věřím, že vás to potěší mnohem víc, než kdybych přišla s prázdnou :D). Tentokrát je zaměřený na využití nástroje "přechod" - myslím, že jednou v komentářích si někdo zoufal s tím, že mu to moc nejde, takže jsem udělala tenhle velmi jednoduchý (a doufám, že srozumitelný :D) návod. Nejsem moc zběhlá a šikovná ve vysvětlování, protože mám tendenci dělat všechno složitě, ale věřím že snad vám pomůžou alespoň obrázky. Přechod je skutečně velmi jednoduchá funkce, se kterou se ale dají dělat velké věci :) Jak jsem psala i v samotném tutoriálu - přechod jako takový je trochu o něčem jiném, než o tom jednoduchém "překrývání" obrázků - slouží spíše k barevnému doladění výsledného díla. Na tyto věci - hru s barvami - bych ale zaměřila spíše některý další tutoriál (kdyby o něj měl někdo zájem), protože na jeden by už toho bylo trošku moc :) Takže snad někomu pomůže a bude se líbit ;)

Graphic contest

22. srpna 2008 v 12:38 | Destiny |  Awards
Dnes prinasim pro me velmi, velmi prijemnou aktualizaci :D:D Na blogu Elanne, ktery je zameren prave na ruzne Twilight souteze, se konala (myslim :D) historicky prvni graficka soutez a jejim tematem byl prave Twilight wallpaper. A ted k tomu, proc o tom vlastne pisu :D Po dlouhe, predlouhe dobe jsem si zase zkusila zasoutezit, a muj wall vyhral nadherne prvni misto, takze se chci timto jen a jen pochlubit :D A samozrejme podekovat Elanne za krasny diplom, a vsem co pro me hlasovali za jejich hlasy :) A tady jsou:
- Diplom za 1. misto -
a wallpaper za ktery jsem ho obdrzela :) Timto je mimojine pridan do galerie :D

For you, my little creatures :)

21. srpna 2008 v 21:02 | Destiny |  Twilight
Jak jste si urcite vsichni sami vsimli, do galerie pribyl novy wall s nazvem Bleeding love ;) Ja osobne mam tuhle fotecku Belly z kalendare moc rada, akorat jsem jeste nemela moc prilezitost ji pouzit, takze jsem rada, ze jsem konecne stvorila toto :) Jak text napovida, dejove je wall zasazeny do prostredi New Moon, kdy Edward Bellu opousti - mam slabost pro tyhle wally :D Snad se vam bude libit, preji pekny zbytek vecera :D

Jak pracovat s perem

19. srpna 2008 v 13:31 | Destiny |  Tutorials
Protože jsem od přírody děsně, ale děsně líný člověk, nechtělo se mi po jednom vysvětlovat nástroj pero, a tak jsem se pokusila o tento tutoriál ;) Zabývala jsem se spíše tím, jak výsledný tvar který pomocí nástroje pero vytvoříte můžete prolnout s pozadím, s ostatními obrázky. Z jednoduchého důvodu se nezabývám základy, protože jeden takový skvělý tutoriál (navíc dokonce i v češtině) znám. Jeho autorkou je Issabellkaa a najdete ho zde na jejím blogu. Podle mě je tam ten základ srozumitelně a krásně vysvětlen, včetně efektů, takže mi přijde zbytečné dělat tutoriál zabývající se základy znova. Proto jsem tenhle návod věnovala spíše tomu, co dál můžete s hotovým tvarem dělat, tak snad bude někomu nápomocný. Případné dotazy opět zde, v guestbooku, shoutboardu, na emailu, v zazátkované láhvi, přivázané k nožičce poštovního holuba (či sovy, jak je libo)... ovšem jako nejefektivnější způsob si troufám doporučit vzkaz zde, v komentářích :D:D Jinak poznámka na závěr - snad bude tutoriál dobře čitelný, kvůli limitu na obrázky jsem musela hodně srazit kvalitu, aby se na blog vešel ;)

Fighting HTML :)

17. srpna 2008 v 22:37 | Destiny |  Twilight
Jak jste si určitě všimli, přidala jsem do menu další technickou vymoženost, která mě stála asi tak 30 šedivých vlasů, pár nových vrásek a rozčilování se s HTML, ale... no, stálo to za to :D Psát tenhle blog se stává složitějším a složitějším, zvlášť když se o něco snažím a ono to prostě nejde :-X Alespoň tedy já jsem spokojená, už dlouho jsem chtěla něco takového udělat, jen jsem neměla odvahu se do toho boje s html pustit :) Odteď se tedy součástí menu stávají i vždy nejnovější, poslední 3 wally ;)
No a určitě jste si i všimli, že mezi novými wally je i můj nejnovější kousek. Je to poměrně jednoduchý wall, ale naučila jsem se pár nových (ne moc složitých) triků, které jsem chtěla uplatnit a nějakých... zářivějších barvičkách, takže výsledkem se stal wall s názvem In your eyes. Ano, trochu se s těmi názvy opakuji, ale našla jsem tenhle úžasný text a nemohla jsem si pomoct, prostě se mi k tomu tenhle název líbil |) Hope you like it :)

Sit right here next to me...

15. srpna 2008 v 21:45 | Destiny |  Twilight
Už tady relativně dlouho (na mě :)) nebyl žádný wallpaper - výroba designu mě naprosto... vyčerpala, ještě mám stále rozdělané designy které vznikly jako vedlejší produkt v zápalu boje, ale... nemám teď sílu je dokončit :D Nicméně našla jsem krásné obrázky (credit to Linda) a neudržela jsem se a stvořila tenhle nový, velmi jednoduchý kousek :D Já osobně mám tohle barevné ladění strašně ráda, a ani sama nevím, jak se mi ho povedlo docílit :D Takže než konečně dodělám všechny rozdělané a připravené laye, zbylé wally a ikonky, zatím byl do galerie přidán nový Bella @ Edward wallpaper s názvem Fairy tale ;) Enjoy! :)

SSQ&A - 1. kolo :)

14. srpna 2008 v 22:28 | Destiny |  SSQ&A
Možná je to tím, že jsem už dneska vážně MOC unavená, ale napadl mě takový nápad, u kterého uvidím jak se osvědčí a kdyžtak prostě tuhle rubriku smažu :)

Nejprve k názvu - tahle prapodivná zkratka pochází z původního celého názvu "Some Stupid Questions and Answers" :D:D (za název děkuji Khanovi :P:D) Myslím, že už z toho je jasné, o čem tohle bude :D Každý týden, v určitý den (který bude pokud možno stále stejný, jen jsem se ještě nerozhodla, který to bude :D) tady na vás vychrlím spoustu otázek na určité jednotící téma... a na vás potom bude mi do komentářů napsat vaše odpovědi na moje blbé, nemístné, netaktní otázky :D Budu moc ráda, když se zapojíte a najdete si aspoň chviličku na to něco mi napsat, myslím že by to mohlo být docela zajímavé :D

Takže tímto zahajuji historicky první kolo SSQA ;)
A prvním hlavním tématem je...

Jak vyrobit a nastavit blogový layout

14. srpna 2008 v 21:11 | Destiny |  Tutorials
*EDIT: znovu nahrán odkaz na jednotlivé tutoriály!


Strašně moc lidí mi poslední dobou píše o jistou... pomoc. O pomoc s layouty/wallpapery:D A já jsem z toho upřímně už docela unavená. Je to především proto, že se (s prominutím) blbě ptáte :D Prostě... jsou "špatné" a pak jsou "správné otázky" :D Naprosto, ale naprosto špatná, hloupá, bad otázka je "Jak udělám layout/wall?" :) Každý kdo alespoň jednou viděl program photoshop mi dá určitě zapravdu, že při téhle otázce mám veškeré právo vzít nohy na ramena a utéct :-X Jednak - nevím, jak moc jste zběhlí s PS. Nevím co vše umíte, tudíž nevím, odkud mám začít. Pro mě to znamená spoustu pracného vyzvídání co umíte/zvládáte ještě před tím, než se vůbec začnu snažit něco vám vysvětlit, a já upřímně když si představím takové množství práce, prostě se raději na pomoc tomu druhému vykašlu :-X Takže, ukážeme si správné otázky :D Mnohem lepší otázky jsou otázky cílené, promyšlené, konkrétní. Tak například "Jak můžu překrýt dva obrázky?" - "Jakými způsoby můžu upravit barvy obrázku?" - "Jak co nejlépe ořezat obrázek?" - "Jak se pracuje s texturami?" - "Jak se pracuje s perem/gumou/písmem/efekty..."

New layout!

12. srpna 2008 v 21:20 | Destiny |  Aktualitky... od všeho trochu
Myslím že není nutné tuhle novinku moc oznamovat, protože pokud nejste slepí (a nebo jste tu poprvé) určitě to vidíte sami :)Ale zase si nemůžu nechat ujít takovou příležitost poslechnout si vaše názory :) (ok, nechat se pochválit, nebudu tu egoistickou bitch moc zastírat :D:D:D)
Jedná se zase o trošku nový styl, i když už tady jednou také byl. Ti všímavější si taky určitě všimnuli, že obrázek pochází z mého nedávného wallu Safe - strašně mi učaroval, nemohla jsem si odpustit ho nechat jen tak být :) Díky těm krásným pohledům jsem ho nazvala jednodušše "In your eyes" ;) Doufám, že se vám i přes jeho temnější ladění bude líbit a že se sem ke mě budete stále rádi vracet v tak hojném počtu, jako doposud :)
Mimochodem, ještě nikdy pro mě nebylo tak těžké udělat nový lay :D V koši skončili dohromady asi 4 pokusy a já jsem už začínala být zoufalá... Dlouho jsem takovou krizi neměla :-X

Ještě jednou se vrátíme...

12. srpna 2008 v 4:05 | Destiny |  Perem těch, kteří mají co říci
To je tak, když bych mohla i pěkně a dlouho spát, v klidu si odpočinout a vydechnout... tak já musím místo toho do půl čtvrté do rána sedět a koukat :-X Nechápu, proč jsem k sobě nedostala i manuál, protože jsou situace, kdy skutečně sama sobě nerozumím :D Ok, toť tedy úvod :)

And I thought my jokes were bad...

10. srpna 2008 v 23:35 | Destiny |  Twilight
Zase přináším malý přírůstek do docela úctyhodně se rozrůstající galerie :) Tenhle wall je dělaný zatím tak trochu novým stylem, myslím že jsem ještě nic takového nedělala, ale docela mě to bavilo, užívala jsem si to ořezávání obrázků, hodinové hledání a tak :D A konečně, po delší době je zase barevný, ne černobílý :) Teda, strašně jsem chtěla udělat můj oblíbený B/W, ale vážně už bych to asi maličko přeháněla, takže chtě nechtě - tady jsou barvy :D No a jako už to tady jednou bylo, tenhle wall má své speciální, speciální dvojčátko :D Ani bych to nenazvala "úprava", jako spíš "zničení" :D:D Takže konečně k věci :) Zde je původní, můj wallpaper s názvem With or without you a zde... tady najdete jeho "drobnou úpravu" - jejím autorem je opět Khan a nazvaná je velmi výstižně - Why so serious? :D:D:D Enjoy, snad se vám budou líbit jak můj výtvor, tak Khanova deviace :D
A ještě maličká poznámka :D Pro Twilighters si nemůžu odpusti vám nadšeně doporučit jeden úžasný song od skupiny Blue October :) Mám k němu dvě poznámky - 1) je to úžasné a emotivní vyjádření Jacobových pocitů, skoro tak, jako kdyby to bylo vážně napsané dle knihy :) A za 2) je to SPOILER! Pokud nemáte za sebou první minimálně 3 kapitoly Breaking Dawn, nerozklikávejte odkaz :) Pro ostatní je tady Blue October - Congratulations ;) Myslím, že budete vědět, o jakou scénu se jedná :)

*Titulek je stydlivý, a tak se schovává*

9. srpna 2008 v 23:45 | Destiny |  Twilight
K vytvoření dnešní aktualizace vedly 2 věci :D:D První byla ta, že finišuji čtení Breaking Dawn, a tak nějak se moje láskyplné nadšení z knihy přeneslo i do grafické podoby :D A druhá, o něco podstatnější je ta, že dneska pršelo jako blázen :) Díky tomu mi do infocentra za celé dopoledne nevlezla skoro ani noha a tak jsem půl dne procházela asi tak 6000 screencaps ze vsech Kristeniných filmů a ukládala ty, které by se mi mohly na něco hodit :D No a našla jsem... tyhle :) Btw, konečně jsem byla jedno dopoledne placená za něco "produktivního" :D
Ok, k čemu že jsem se to chtěla dostat :D Teď je zde místo na malé, nebo spíš velké *VAROVÁNÍ* :) Nový wall je velmi SPOILEROIDNÍ! Tudíž prosím každého, kdo se ještě ve čtení Breaking Dawn nedostal k posledním stránkám Book II. aby wall NEOTVÍRAL :) (sama nevím, proč to tu píšu jako pro dementy, snad jen nechci, aby mi pak někdo vyčítal že jsem mu zkazila zážitek :D:D)
A tady tedy ono spoileroidní dílko je - wallpaper nazvaný More worth than my own life ;)

Creative again :)

8. srpna 2008 v 19:53 | Destiny |  Twilight
Muzika, která hrála při tvoření wallu:
Ehm, maličko jsem photoshop zanedbávala - všichni evidentně víme proč, protože víme, co BD dělá s lidmi, viď, J :D:D - ale dneska jsem se zaposlouchala do písní ze Stepheniina playlistu (které to byly, jsem vám i vypsala :D) a navštívila mě zase po pár dnech múza :) Chtě nechtě jsem tedy na chvíli opustila Breaking Dawn, a pustila jsem se do nového wallu :) Tak snad se vám bude wall jednodušše nazvaný Safe líbit :D
(Btw, než se někdo začněte divit, jestli to náhodou nevypadá divně... Vypadá :D A proč? Protože je to manipulace, moje první, takže je to celé dost nepřirozené :-X)

Maybe there´s just no salvation for people like me :)

8. srpna 2008 v 19:31 | Destiny |  Twilight
*SPOILER* *SPOILER* *SPOILER* *SPOILER* *SPOILER* *SPOILER*
Znovu se opakuji :) Následující řádky obsahují SPOILERY týkající se obsahu Book II. a Book III. - zde až po 29. kapitolu. Proto kdo si nechce zkazit čtenářský zážitek, nerozklikávejte CELÝ ČLÁNEK ;)