Květen 2009

*Woooohooooo*!

26. května 2009 v 18:56 | Destiny |  Očima jednoho snílka


Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem :)
Jinými slovy - 1, 1, 1, 2 ;)
(Delší verze později, na víc teď nejsem schopná :)

Svatý den poslední

24. května 2009 v 21:05 | Destiny |  Očima jednoho snílka


Svaťák, den sedmý
Množství zdolaného učiva: stále děsivě málo
Množství učiva zbývajícího zdolat: příliš mnoho na to, aby se to dalo stihnout
Množství vypitého kafe: 4,5 l (měřeno po půllitrech :)
Množství vykouřených cigaret: 46
Nervozitometr: "To je v prdeli"
Nejdůležitější otázka: "Co udělat s časem, abych dostala tejden navíc?"

Jen rychlá zprávička z bojiště.
Zítra jdu na to přesně ve 14.00, s tím že v 18.00 už bych měla vědět jestli moji blonďatou, momentálně vážně dutou hlavičku náležitě ocenili (nejlépe nadcenili, samozřejmě). Zatímco míra nervozity roste přímo logarytmicky, míra znalostí jen uboze exponenciálně... s velmi, velmi malým exponentem (a pak, že na velikosti nezáleží).
Po třech dnech strávených s Chlapem, plných rozmazlování, čokolády a energy drinků se cítím psychicky poměrně překvapivě dobře, i když je fakt že vážně neumím ani polovinu :( Možná to přece jenom o svaťáku nebyl ten the best idea ever, ale co se dá dělat. Ano maminko, tys mi to říkala, já vím. Nicméně dostala jsem krásné pero pro štěstíčko, takže jestli mi ho nepřinese, vím koho mám vinit. :-X
No, další šálek kafe přede mnou (společně s kilometry poznámek), takže já se loučím vážení, zítra mi držte palce, protože to budu potřebovat. :)

Učit se, učit se, učit se

20. května 2009 v 15:15 | Destiny |  Očima jednoho snílka


Svaťák, den třetí
Množství zdolaného učiva: děsivě málo
Množství učiva zbývajícího zdolat: 12 otázek biologie, 20 chemie, čeština a angličtina celé :-X
Množství vypitého kafe: 1,8l
Množství vykouřených cigaret: 7
Nervozitometr: "No, nestíhám, ale snad mi to dají."
Nejdůležitější otázka: "Co na sebe?"

Brrr. Na svoji obranu... ehm... nemám jaksi co dodat. Místo abych se učila, sepisuju na blog aktuálky, které když počkaly půl roku by se jistě o týden nezbláznily :) Podle mého nově upraveného a zrenovovaného učebního plánu musím dneska projít 8 otázek z bižule. A pokud možno si alespoň 20% zapamatovat. Podle zpráv od oktávy a céčka (maturující v těchto dnech) už byli tři spolužáci vyhozeni... jedna holčina se kterou jsme měly společný seminář z chemie, což mě dost děsí. Naši chemikářku jsem považovala za poměrně benigní, takže jsem chemii měla v původním (nezrenovovaném :) ) plánu značně ochuzenou. Chjo. Jdu na další kafe a pak hurá na oběhový systém a srdíčko :)

Prozaicky řečeno...

17. května 2009 v 12:03 | Destiny |  Očima jednoho snílka

... dlouho jsme se neviděli :) Když tak na to koukám, tak můj poslední článek je z 6.prosince. Wow. To nám dává skoro pět měsíců... což už je poměrně slušná doba :) Takže se pokusím shrnout novinky z mého světa:

  • Maturita - moje současná noční můra a zároveň něco, co mi brání spát. Podle posledních důkladných matematických propočtů se musím denně naučit 12 otázek, abych to všechno do 25. (toť datum popravy) stihla. Jojo, myslím že vidíte ten problém :D Takže asi tak. Nicméně ze slohu jsem dostala jednušku (češtinářka ocenila můj fejeton víc než jsem očekávala) tak aspoň tu češtinu už mám stoprocentně jistou. No, každopádně to bude boj. :)

  • Paradoxně přestože ještě nemám maturitu, vysoká škola už vyšla :) Ne přímo ta, kterou jsem chtěla primárně, ale tak jistota je jistota. V Praze se na Karlově univerzitě, na 1.lékařské fakultě rozhodli, že by mě tam rádi měli jen na základě průměru, takže yay. Sice Brno by bylo lepší, ale v případě že by mi tam přijímačky nevyšly... těš se, Praho :)

  • Když už jsem u těch úspěchů - povedlo se mi udělat FCE, za A :) Musela jsem kvůli přijímačkám vzít už březnový termín a byla jsem z toho vyděšená, nějak se mi nezdálo že jsem stihla vstřebat dostatečné množství informací... nakonec z toho vylezlo 90%, tak si nadávám že jsem nešla rovnou na CAE, za ty peníze. No co už :)

  • Ukradli mi mobil. Ve škole. V půl páté večer, kdy už jsou tam (alespoň jak jsem si myslela) jen uklízečky a já. Během asi 2 minut, co jsem se shlížela na záchodě v zrcadle. Paráda, fakt. Vůbec jsem si do té doby neuvědomila, že neznám ani jedno telefonní číslo zpaměti a tím pádem vážně nemám jak a KOMU zavolat. Nechtěla bych zažít znovu.

  • Poprvé v životě (a doufám že i naposled :) mám za sebou pokus o vydírání :) Kdo by to byl řekl, že i student chudý jak kostelní myš a nemající zhola nic je vhodným terčem. No, časy se mění, a lidi už nejdou jen penězích. Za jiných okolností by to bylo vlastně docela příjemné zjištění :D

  • Stala se ze mě teta. Teda, moje neteř je mezi námi už o pár měsíců déle, teď je z ní 8 měsíční cvrček, ale až teď v poslední době jsem se začala angažovat v hlídání a rozmazlování. Jak nemám ráda děti (:-X) tak tohle je naprosto úžasná princezna :)

  • Když už jsem u těch "rodinných" novinek - mám Chlapa :D Takže jestli se ptáte, proč tenhle článek vyznívá jako by ho psala zamilovaná puberťačka, právě jsem vám naservírovala důvod :)
Ah a ještě k photoshopu :) Už jsem dlouho neudělala nic nového, ale mám tady pár wallů které jsem ještě neměla šanci dát na infinity, takže jen rychle a stručně - NO HEAVEN , NO TURNING BACK , FEEL MY REVENGE